Carrier Klima
Toshiba Klima
Alarko Flair Klima

 

 

 

 

 

Klimalar, günümüzde yaygın olarak kullanılan iklimlendirme cihazlarıdır. Klima denilince akla ilk gelen soğutma özelliğidir. Ancak bu cihazların ısıtma özelliği de sıklıkla kullanılmalıdır. Yaz aylarında yoğun olarak kullanılan klimaların özellik ve çeşitliliği, teknolojinin gelişmesine paralel olarak artmıştır. Hemen hemen her ortamda kullanılan bu cihazları satın almadan önce yeni teknolojileri barındırmalarına dikkat edilmelidir. Çünkü yeni nesil klimalar, enerji tasarrufu sağladıkları gibi kullanıcılarına üstün konfor sağlarlar. Bu anlamda Alarko Carrier klima ve Toshiba klima gibi üstün özelliklere sahip ürünlerin satışını yapan Sembol İklimlendirme ile iletişime geçebilir, Bursa klima fiyatları ile ilgili bilgi alabilir ve ihtiyacınıza uygun klima çeşitleri arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Klima Nedir?

İhtiyaca ve amaca göre konumlandırıldıkları mekânları konfor şartlarında tutan klimalar, genellikle dört temel işlevi yerine getirirler. Bu işlevler; soğutma, nem kontrolü, ısıtma ve havanın değişimidir. Günümüzde pek çok insanın yaşamının önemli bir bölümünü kapalı mekânlarda geçirdiği düşünülürse, bu mekânların yaşanabilir halde tutulabilmeleri için klima kullanımı büyük önem kazanmıştır. Bu doğrultuda Bursa klima satın alma sırasında mutlaka klimanın kullanılacağı mekânın özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü ihtiyacınızdan daha büyük bir klima seçmeniz durumunda klimanız ortamı çok hızlı bir şekilde soğutur. Bu da klima kompresörünün sık sık çalışıp kapanmasına ve buna paralel olarak da aşırı enerji kullanımına neden olacaktır.

Bunların yanı sıra enerji verimliliği yüksek olan klimalar daha çok soğuturken daha az enerji harcarlar. Bunun için klimanızı elektrik faturasını düşünmeden, kafanız rahat bir şekilde kullanmak için tercihinizi enerji tasarruflu klima çeşitleri arasından yapmalısınız. Sembol İklimlendirme tarafından sunulan ürünlerden Alarko Flair klima çeşitleri, düşük ve yüksek ısılarda verimli çalışma özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda tasarruflu sağlayabileceğiniz bir klima deneyimi için Alarko Flair salon tipi klima modellerini tercih edebilirsiniz.

Klima Nasıl Çalışır?

Klima, içerisinde yer alan soğutucu akışkan sayesinde bulunduğu ortamların ısısını ve nemini alır ve istenilen konfor şartlarını sağlar. İç ünite ve dış üniteden meydana gelen bu ısıtma ve soğutma sisteminin çalışması ise; belirli bir basınç altında yer alan sıvı haldeki akışkanı ortamdan çekerek buharlaştırıp başka bir ortama ısı sağlaması ve buhar fazından yeniden sıvı fazına geçirmesi şeklindedir.

Klimaların verimli ve tasarruflu bir şekilde çalışabilmeleri için mutlaka belli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu periyodik bakımlar, aynı zamanda klimaların ömrünün uzaması bakımından da önemlidir.

Klima Fiyatları Ne Kadardır?

Günümüzde hemen her mekâna uygun bir klima modeli bulmak ve klimalar ile tasarruf etmek oldukça kolaydır. Multi klima, salon tipi klima, duvar tipi klima ve VRF gibi çeşitleri bulunan bu cihazlar, amaca uygun hizmet sunarak yaşam kalitesini artırır ve bütçe dostudur. Kullanım amaçlarına göre birbirlerinden ayrılan klimaların fiyatları da farklılık göstermektedir. Bu anlamda A enerji sınıfı, gücü ve sessiz çalışma özellikleri ile ön plana çıkan Alarko Carrier klima fiyatları da klimanın özelliklerine göre basamak basamak değişmektedir.

Bunların yanı sıra bu tür klimalar her yerde bulunamayacağı gibi her firmadan da alınmamalıdır. Çünkü ihtiyaca uygun tasarlanmış bu klimaların arızalanmaları durumunda pek çok firma yetersiz kalabilmektedir. Sektöründe uzun yıllardır hizmet sunan bir firma olarak kendisini kanıtlayan Sembol İklimlendirme olarak ihtiyacınıza uygun klima seçiminizde her daim yanınızdayız. Bu anlamda Alarko Carrier ve Toshiba klima fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, ev ve işyeriniz için en uygun klimayı satın alabilirsiniz.