Klima kullanımında nelere dikkat etmeliyiz?

Klimalar size birçok fonksiyonu aynı anda sunabilirler. Toshiba klimalardan örnek verecek olursak; eğer yaz/kış çalışmasını klimanın otomatik karar vermesini istiyorsanız oto fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Yine benzer şekilde küçük bir çocuğunuz varsa ve ses sizin için önemliyse sessiz mod fonksiyonunu aktive edebilirsiniz.

Bir başka fonksiyon ise yüksek hız fonksiyonudur. Yani iç ortamın rejime girmesi için iç ortam set sıcaklığını 1°C düşürerek ya da ısıtmada 1°C arttırarak iç ortamın biran önce rejime girmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellikle dış ortamdan iç ortama gelen insanların biran önce serinlik ya da sıcaklık hissine ulaşması bu fonksiyonun çok tercih edilmesinin nedenidir.

Bir başka çok tercih edilen fonksiyon ise; günümüzde enerji maliyetlerinin artmasıyla önem kazanan eko modudur. Eko modu fonksiyonuyla klimanızın normalden çok daha az enerji tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak kendi kendini temizleme fonksiyonu ile klimanızın bataryasında biriken nemi kurutarak, küf ve mantar oluşumunu engelleyebilirsiniz.

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır